otrdiena, 2015. gada 10. novembris

Varbūt var noderēt...


Foto no mana privātā arhīva

Kad paaugstinās atmosfēras spiediens, zivis dodas uz gultni, savukārt tas pazeminās tās meklējamas ūdens virsējos slāņos.
Neliela ūdens ņirboņa ko rada vējš veicina zivju aktivitātes, jo tās kļūst drošākas neredzot krasta vai uz laivas esošo makšķernieku, savukārt ņirboņa netraucē vērot pludiņu.
Laba cope gaidāma, kad atmosfēras spiediens ir patstāvīgs, kad pūš rietumu vai dienvidu – rietumu vējš.
Kad tuvojas negaiss, zivju aktivitāte mazinās un vispār pazūd, kad ducina pērkons. Bet lūk, pēc negaisa novērojama ievērojama zivju aktivitāte.
Dažas zivis piesaista gaisma naktī. Par ugunskura gaismu interesi izrāda sams, raudas un vēdzeles, bet piemēram sazāni baidās no jebkādas gaismas nakts laikā.
Daži copmaņi zivju aktivitātes iemācījušies noteikt pēc pīkstuļu uzvedības, jo tie asi reaģē uz atmosfēras spiediena izmaiņām. Nepieciešams akvārijs, kurā tiek ielaisti pīkstuļi, pirms negaisa tie šaudīsies pa akvāriju, bieži vien atradīsies ūdens virsējā slānī, bet mierīgā laikā tie uzvedīsies mierīgi. Labos apstākļos tie dzīvo ilgi, nedrīkst aizmirst arī par akvārija kopšanu un barošanu, proti, tiem jāpiedāvā sliekas un odu kāpuri.
P.S. Bildē redzams uzticams draugs, copmanis, viļņu kodējs šnaucerpuika Obsidiāns.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Personīgais dīķis jeb par dīķiem savā dārzā

  Kāda veida augsne ir piemērota piemājas dīķim Vienkāršākais veids kur izveidot dīķi ir smilšmāla vai smilšaina augsne. Šādā gadījumā īpa...