otrdiena, 2015. gada 27. oktobris

Kaut kas par ēsmas zivtiņām



Izmantot drīkst tikai necilo zivju mazuļus, bet sevišķi iecienītas ir karūsas, raudas, grunduļi u. c. Par ēsmas zivtiņām aizliegts izmantot vērtīgo sugu mazuļus, piemēram, foreles, līņus, alatas u.c.
Foto no motornie-lodki.kiev.ua
Raudas – vienas no labākajām ēsmas zivtiņām. To mīnus ir tas, ka viņas grūti uzglabāt dzīvas, sevišķas problēmas mazās raudiņas sagādā karstā vasaras laikā, kad no 15 iegūtajām zivtiņām labākajā gadījumā izdzīvo tikai dažas. Uz āķa uzspraustā raudiņa bieži vien mēģina pacelties ūdens virsējos slāņos, tādējādi, ja nav karabīnes, tad aukla tiek sapīta un ir naivi gaidīt, ka pieķersies ilgi gaidītā plēsoņa.
Grunduļi – šīs zivtiņas ir iecienījušas visas plēsīgās zivis, protams, ja attiecīgajā ūdenskrātuvē tās dzīvo. Dažkārt ir tā, ka plēsīgās zivis nepazīst vienu vai otru zivtiņu un tāpēc tās ēsmai netuvojās. Lielie un vidējie grunduļi ir ideāla ēsma līdakām un raudām, savukārt mazākie grundulēni lieti noder asaru makšķerēšanai.
Karūsas – ļoti populāra ēsma makšķernieku vidū. Savu popularitāti tās ieguvušas pateicoties savam dzīvīgumam. Ir brīži, kad plēsīgās zivis ir kārtīgi pieēdušās un par ēsmu interesi neizrāda, šeit var palīdzēt ēsma, kas ir ļoti kārdinoša. Pieredzējuši copmaņi lēš, ka karūsas, gan zelta, gan sudraba ir ļoti labi ieraugāmas.
Mailītes – parastā līdaku barība, bet arī asari un zandarti nav pret tām vienaldzīgi. Tomēr šīs nelielās zivtiņas ir sezonas zivis, jo iesākoties aukstam laikam tās vienkārši vairs nav iegūstamas, savukārt vasarā mailītes uzspraustas uz āķa ātri vien nobeidzas, un plēsoņām kļūst neinteresantas. Par ēsmu lietojot mailītes ieteicams lietot nelielus āķīšus.
Vīķes – ir līdzīgais mailītēm, sastopamas gan dīķos, gan ezeros, gan upēs ar lēnu straumi. Vīķes skaitās laba ēsma asariem, bet arī līdakas un zandarti tās nesmādē.
          Asari un ķīši  - šīs ēsmas plēsīgās zivis tik kāri neķer kā baltās zivis. Jo asaru dzimtas zivīm ir asas spuras, bet ir ūdenskrātuves, kur līdaku un arī lielo asaru galvenā barība ir tieši šīs zivtiņas.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Pavisam īsi par troheusiem

  Jau daudzu gadus man ļoti gribējās tropheus dzimtas zivis, principā nebija nekādas īpašās prasības, galvenā vēlme bija, lai mājas akvārijā...