piektdiena, 2018. gada 10. augusts

Šis un tas par līņu dzīvi (4. turpinājums)


Dzīvnieku valsts ēsmas.
Labākos panākumus tomēr, iespējams gūt uz sliekām, naktstārpiem, trīsuļodu kāpuriem un baltajiem gaļas tārpiņiem. Šīs ēsmas līņi labprāt nobauda visu vasaru.
Foto no fishingday.org

Cieto baltā tārpiņa ādu ieteicams caurdurt pie tārpa galvas, tad tārpiņi izskatās dabiskāk un labāk piesaista zivju uzmanību. Bieži vien mazpieredzējuši makšķernieki atstāj tārpus tiešos saules staros. Pēc dažām stundām tie var pārvērsties kūniņās. No tā izvairīties var diezgan vienkārši. Atrodoties krastā jāizrok neliela bedrīte, kur jāievieto trauciņš ar tārpiem. Savukārt, ja vēlaties, lai tārpiņi paaugtos, tos ieteicams barot ar vārītu olu baltumu vai sēnalām. Jo lielāka ēsma, jo lielākas iespējas noķert lielāku zivi.
Trīsuļodu kāpuri – iecienīta ēsma daudzām zivīm, tostarp arī līņiem. Makšķerējot ar šo ēsmu ieteicams izmantot pēc iespējas tievākus āķīšus, lai kāpurs neiztecētu, bet uz āķa “karātos stabili”, tas ir jāizdur cauri galviņai.
Dažkārt līņi priekšroku dod tā saucamajiem “hamburgeriem”, tas ir uz āķa uzliktiem diviem baltajiem tārpiņiem un diviem – trīs trīsuļodu kāpuriem. Esmu novērojis, ka uz “hamburgera” karūsas copē pārliecinošāk. Kombinētajās ēsmās jeb tā saucamajos “hamburgeros” kopā var savienot arī sliekas un baltos tārpiņus. Vispirms uz āķa jāuzsprauž slieka, bet pēc tam viens vai divi baltie tārpiņi. Protams makšķernieks pats var variēt ar ēsmām un izvēlēties sev vispiemērotāko. Esmu dzirdējis no pieredzējušiem makšķerniekiem, ka ļoti labus panākumus iespējams gūt arī, ja par ēsmu ņem vībotņu kāpurus un trīsuļodu kāpurus. Protams, par vībotnēm ir jāpadomā jau ziemā, jo vasarā to nav. Trīsuļodu kāpurus vasarā ir iespējams iegādāties zooveikalos.
Vasarā, kad saule stipri karsē par ēsmu iespējams izmantot arī zilo mušu un pat nelielus sienāžus. Ar šīm ēsmām labus panākumus var gūt, ja makšķerēts tiek ne pārāk dziļās vietās, līdz 0,5m. Šādās vietās zivis ir pieradušas, ka ūdenī iekrīt dažādi kāpuri un mušas. Daži vīri, lai ēsma labāk grimtu norauj mušai spārnus. Nezinu vai tas ir nepieciešams, jo spārni dod ēsmai papildus efektivitāti.
Ir vietas, kur līņi arī vasarā priekšroku dod mizgraužiem un tādai eksotiskai ēsmai, kā lapseņu kāpuriem.
Turpinājums sekos

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Personīgais dīķis jeb par dīķiem savā dārzā

  Kāda veida augsne ir piemērota piemājas dīķim Vienkāršākais veids kur izveidot dīķi ir smilšmāla vai smilšaina augsne. Šādā gadījumā īpa...