trešdiena, 2019. gada 2. janvāris

Arī platajām zivīm garšo ķikuri (4. daļa)

Pieciršana.
Kā rāda pieredze, vairums gadījumu, kad pārtrūkst aukla ir tieši pieciršanas brīdī, kad pieķērusies ir liela zivs (Mērfija likums). 


Foto no www.katyaburg.ru/


Makšķerējot mazos un nelielos breksēnus makšķernieki ir pieraduši ar asu roku kustību piecirst zivi. Spicītes elastība, auklas stiepšanās un zivs peldējiens sāņus nolīdzina zivs rāvienus. Bet tas ir tikai ja pieķēries ir neliels breksēns. Kad pieteikusies ir liela zivs piecirtiens ar lielu amplitūdu, beidzās ar auklas pārtrūkšanu. Lai no tādām problēmām izvairītos makšķerniekam nākas noteikt sev pieļaujamo piecirtiena atvēzienu.
Makšķerītes spicīte vidēji lokās par 20 – 25 cm. Auklas garums ir atkarīgs no dziļuma un auklas stiepšanās koeficenta. Auklas koeficients ir par cik aukla pastiepsies viena metra garumā pie minimālas slodzes. Tievo aukliņu stiepšanās koeficents ir 0,07 – 012 cm. Jebkurai auklai šo koeficentu ir viegli noteikt eksperimenta ceļā ar lineāla palīdzību. Protams, eksperimentam ir jāizvēlas svaigas auklas.     
Piecirtiena brīdī lielā zivs praktiski nemaz neizkustas ūdens slānī. Tāpēc piecirtiena atvēziens nedrīkst pārsniegt summāro kātiņa spicītes un auklas stiepšanās garumu.    
Piemēram, ja makšķerēts tiek ar makšķerīti, kuras spicīte 25 cm gara un gatavota tā ir no viniplasta, 8 metru dziļumā ar auklu, kuras diametrs ir 0,15 mm, tad piecirtiena amplitūda nedrīkst pārsniegt 70 – 75 cm., bet ja dziļums ir 3 metri, tad piecirtiena amplitūda nedrīkst pārsniegt 40 – 45 cm. Pieredzējuši makšķernieki iepriekš zina kurā vietā tie makšķerēs un ar kuru makšķerīti, tāpēc jau mājas apstākļos tie izmēģina piecirtiena pieļaujamo atvēzienu. Atliek tikai trenēties un ievingrināt roku, lai nepārsniegtu šo atvēzienu makšķerēšanas laikā.   
turpinājums sekos

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Personīgais dīķis jeb par dīķiem savā dārzā

  Kāda veida augsne ir piemērota piemājas dīķim Vienkāršākais veids kur izveidot dīķi ir smilšmāla vai smilšaina augsne. Šādā gadījumā īpa...