otrdiena, 2019. gada 26. marts

Ķīnas zivtiņas – akvārijā jeb kardināli mājas traukā (2 daļa)

Viņas lieliski iederas dekoratīvajā akvārijā, ieteicams iegādāties uzreiz 10 – 20 eksemplāru, tā kā kardināli ir bara zivis un tikai barā zivtiņas visu savu krāšņumu un interesanto uzvedību. Sevišķi interesanti ir novērot tēviņu konkurenci. No sākuma tēviņi pa īstam demonstrē savu krāšņumu. Viņi viens otram demonstrē savas spuras, it kā lieloties par to izmēriem, un pēc tam mērojas spēkiem. Zivis atrodas paralēli viena otrai un, taisot īsas ātras kustības, sūta viļņus uz konkurenta pusi. Viļņu spiedienu zivis uztver ar savām sānu līnijām, tādejādi pretinieks var novērtēt konkurenta spēku. Ja šādas konfrontācijas rezultātā cīņa beidzas neizšķirti, tad tiek uzsākts kautiņš. Vispirms saskaras viņu deguni, pēc tam jau ķeras krāšņajām spurām. Lielā akvārijā zaudētājs uzvedās, tāpat kā brīvā dabā, aizbēg, savukārt mazā akvārijā zaudētājs šķiras no spurām, jo viņam nav kur noslēpties. Tas gan izklausās visai dramatiski, jo parasti bara zivīm šādas uzvedības ainas nav novērojamas, kardināli šajā ziņā ir izņēmumi.
Foto no www.wetwebmedia.com
Nārstam gatavai mātītei ir ieapaļš vēderiņš un viņā labprāt seko tēviņam, ko viņš izraudzījies par nārsta vietu. Parasti kardinālu tēviņi izraugās šaurlapainu augu biezokņos, piemēram starp Javas sūnām. Atradis vajadzīgo vietu ikru iznēršanai, viņš izraugās mātīti un piepeldējis tai cieši klāt, ar sava ķermeņa aizmugurējo daļu apkampj viņas muguru. Zivis ātri noraustās iznēršot ikrus un izdalot pieņus, pēc tam uz kādu brīdi pašķiras, bet ikri paliek pie auga lapām vai nolaižas uz grunts. Šis process ilgst tik ilgi kamēr mātītes ķermenī ir ikri. Parasti nārsts ilgst vairākas stundas, bet pēc nārsta vecāki uzreiz ir jāatdala, jo viņi var apēst ikrus. Atkarībā no mātītes izmēriem parasti viena mātīte nārsta laikā spēj iznērst ap 400 gabalu, kuru izmēri ir 1,6 – 1,8 mm.
Pēc 24 – 30 stundām izšķiļas kāpuri, kas paliek karājoties pie ūdensaugiem un akvārija sieniņām, bet vēl pēc 3 – 4 diennaktīm mazuļi sāk brīvi peldēt un uzņemt barību. Par starta barību lieliski noder infuzorija – tupelīte (Paramaecium caudatum), artēmijas un dīķu putekļi.
Mazuļi aug ātri, un pēc neliela laiciņa varēsiet lepoties un priecāties ar lielu bariņu pašu izaudzētu kardinālu.
beigas

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Personīgais dīķis jeb par dīķiem savā dārzā

  Kāda veida augsne ir piemērota piemājas dīķim Vienkāršākais veids kur izveidot dīķi ir smilšmāla vai smilšaina augsne. Šādā gadījumā īpa...