ceturtdiena, 2019. gada 19. decembris

Botia macracantha jeb Bocijas klauni



Izplatība. Sumatras un Kalimantānas salu ūdenskrātuves.

Raksturojums. Zivtiņas sasniedz 30 - 35 cm garumu, taču akvārijos parasti uz pusi mazākas. Ārējie dzimumu atšķirības nav novērotas, bet nārstam gatavām mātītēm ir apaļāks vēderiņš, daži uzskata, ka tēviņa krāsas ir intensīvākas, melnās svītras ir izteiktākas, sevišķi nārsta laikā. Tēviņiem krūšu, astes un muguras spuras ir nedaudz asākās. Zivis var radīt specifiskas skaņas. Miermīlīgas, taču var būt agresīvas pret savas dzimtas mazākiem un vājākiem eksemplāriem.. zem acīm zivīm ir asi dzelonīši, draudu gadījumos tie tiek izvērsti. Tāpēc pārvadāt šīs zivtiņas plānos plastmasas maisiņos nav droši, zivis var to vienkārši sadurt. Grunts zivis, kas aktivizējas iestājoties krēslai un nakts laikā, dienas laikā tās atrodamas savās slēptuvēs. Drošāk zivtiņas jūtas, ja tās dzīvo barā. Ir zināmi gadījumi, kad nebrīvē, tās nodzīvojušas pat 25 (!!!) gadus. 
Barība. Pārtiek gan no sausās, gan dzīvās barības (odu kāpuri, gliemeži), obligāti jāpiedāvā augu barība, jo savādāk tās var kaitēt augiem. Nedrīkst pārbarot.
Turēšanas apstākļi. Akvārijam jābūt vismaz 70- 80 cm garam, ar siekstām, akmeņiem, keramikas caurulēm un daudz sastādītiem ūdensaugiem, starp kuriem zivtiņas pavada lielāko dienas daļu, taču ir jāatstāj arī brīva vieta peldēšanai, slēptuvēm jābūt tik daudz cik zivtiņām. Ūdens parametriem jābūt šādiem: T 22 – 26 ºC; dH ap 7º; pH 6,0 – 8,4. Šīm zivtiņām patīk tīrs, ar skābekli bagātināts ūdens, tāpēc filtrācija obligāta, ūdens nomaiņa jāveic reizi nedēļā, apmēram 20% no visa kopējā akvārija tilpuma.
Pavairošanas apstākļi. Bez hormonālām injekcijām nārsts akvārijos nenotiek. Interesanti, ka dabā šīs zivtiņas gatavas nārstam, kad sasniegušas 12 – 15 cm.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Pavisam īsi par troheusiem

  Jau daudzu gadus man ļoti gribējās tropheus dzimtas zivis, principā nebija nekādas īpašās prasības, galvenā vēlme bija, lai mājas akvārijā...