pirmdiena, 2020. gada 7. decembris

Nannostomus mortenthaleri ieguvusi akvārija zivju eksportētāja Martina Mortenthalera (1961-2018) vārdu

Brīvā dabā sastopamas mazā pietekā Rio Nanay, kas atrodas Alvarengas ciematā, Loreto, Mainas provincē, Peru. Šīm zivtiņām patīk sekli ūdeņi, ar pavisam minimālu straumi. Tās vislabāk jūtas, ja ūdens pH ir 4,0 – 6,0. Savukārt ūdens temperatūrai jābūt 25C° līdz 26C° robežās. Parasti šie rezervuāri ir ar blīvi aizaugušiem krastiem, bet gultni klāj daudz kritušo koku, zaru, lapu u.t.t. Kaimiņos bieži vien ir tādas zivis kā mazās haracīnas, nelielās apistogrammas ieskaitot citus nanostomus.








Šī zivs ļoti spilgti ielauzās haracīdu cienītāju vidū. Pirms 20 gadiem bija atrodami daži fotoattēli, daži raksti par šīm zivīm. Bija kaut kāda fragmentāra informācija, ka kāds tikko tās ir nopircis, bet ir informācija ka kāds jau veiksmīgi ir pavairojis.  Informācijas trūkums jeb pareizāk būtu teikt tās nepilnība, ar vienu vārdu sakot, valda pilnīgs haoss.. Un tagad ir pagājuši 20 gadi, un šis nannostomus nav kļuvušas īpaši populāras, informācijas vienalga trūkst, tā joprojām ir nepilnīga. Manuprāt, tam ir vairāki iemesli. Tas ir neliels iznērsto ikru daudzums, sarežģīti veiksmīgi sagatavot vaisliniekus nārstam. Problēmas rodas ūdens pareizai sagatavošanai. Mīkstie un skābie Rio Negro un Rio Nanai ūdeņi nav gluži tas pats, kas ūdens ar tieši tādām pašām ķīmiskajām vērtībām dGH un pH. Pareizāk sakot, nebūt ne viens un tas pats. Dažu Peru upju, tostarp Rio Nanai, ķīmisko sastāvu raksturo ievērojams Na, K, Fe, Cu jonu saturs. Šie elementi neietekmē barotnes cietību un pH, bet ietekmē tās vispārējo mineralizāciju. Un mana pieredze šo zivtiņu audzēšanā man lika aizdomāties par dažādām niansēm.

 


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Personīgais dīķis jeb par dīķiem savā dārzā

  Kāda veida augsne ir piemērota piemājas dīķim Vienkāršākais veids kur izveidot dīķi ir smilšmāla vai smilšaina augsne. Šādā gadījumā īpa...