pirmdiena, 2021. gada 18. janvāris

Kā aktivizēt copi

 Katram makšķerniekam ir iecienīti mānekļi ar kuriem viņš tic un ar kuriem viņš gūst labākos panākumus, tāpat ir savi noslēpumi ar kuru palīdzību aktivizē zivju pieteicienus, bet ir vesela virkne tādu noslēpumu, ko zina ikviens, bet nereti tas tiek aizmirsts.



Ziemā zivis izjūt diskomfortu, jo ūdenī tām nepietiek skābeklis, tāpēc nereti cope ir pavisam vāja. Ja makšķerējat ar mormišku ļoti liela nozīme ir mānekļa lielumam, formai, krāsai un auklas diametram(jo tievāka aukliņa, jo biežākas būs copītes). Šajā laika posmā svarīga loma ir ēsmai. Vecu un iztecējušus ķikurus zivis ņem nelabprāt, svaigi ķikuri uz āķa biežāk atnesīs veiksmi. Bieži vien neaizstājama ēsma ir vībotņu kāpuri, šie kāpuriņi izdala smaržu kas tīk daudzām zivīm. Daudzi pieredzējuši makšķernieki mormiškas pasmērē ar saspiesta vībotņu kāpuriņu sulu. Šī operācija laiku pa laikam ir jāatkārto.

Zivju aktivitāte mainās, ja izmainās gaisa temperatūra. Ar pirmajiem saliem ūdens augšējo slāņu temperatūra pazeminās, zivis nolaižas grunts tuvumā kur vēl nav tik auksta. Tādēļ uz pirmā ledus zivis ir tik aktīvas (izņemot vēdzeles) šīs zivju aktivitātes ilgst desmit dienas. Šis gads varētu būt izņēmums, jo laika apstākļi mainās nevis pa dienām, bet pa stundām.  

Ja esat nolēmis makšķerēt jau izurbtā āliņģī un zivis neķeras, tad nesteidzieties to pamest jo, tas noteikti ir iebarots. Nedaudz vēl iemetot iebarojamo ēsmu un mēģinot dažādos dziļumos var gūt iespaidīgus panākumus.

Ziemas vidū, svarīgāk nekā jebkad ir izzināt ūdenskrātuves īpatnības un gultnes reljefu. Tas palīdzēs mājās kārtīgi sagatavoties gaidāmajai copei, atrast pareizo mānekļa spēli un uzreiz “trāpīt” zivīgajā vietā.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Personīgais dīķis jeb par dīķiem savā dārzā

  Kāda veida augsne ir piemērota piemājas dīķim Vienkāršākais veids kur izveidot dīķi ir smilšmāla vai smilšaina augsne. Šādā gadījumā īpa...