trešdiena, 2024. gada 11. septembris

Personīgais dīķis jeb par dīķiem savā dārzā

 

Kādus materiālus izvēlēties dīķa ierīkošanai un celtniecībai?

Dīķa rakšanas tehnoloģija ir līdzīga peldbaseina iekārtošanai, taču atšķiras dizains. Vispirms tiek izrakta daudzpakāpju bedre, dīķa pamatne tiek nostiprināta un hidro izolēta ar dažādiem materiāliem, lai dīķa ūdenim nepiekļūtu klāt gruntsūdeņi.

Māls. Šajā gadījumā vienkārši tiek izrakta bedre, noņemta vieglā augsne, un smagais māls tiek atgriezts atpakaļ, no kura tiek veidota rezervuāra pamatne. Pēc tam izveido hidroizolācijas sietu un piepilda dīķi ar ūdeni.

Nerūsējošais tērauds. Šī tehnoloģija, pēc ekspertu domām, daudzu trūkumu dēļ šobrīd tiek izmantota ļoti retos gadījumos. Pirmkārt, tas ir  dārgi, otrkārt šādus dīķus izrotāt rada zināmas grūtības, bet daudzās pamatnes šuves noved pie tā, ka laika gaitā starp tām rodas sūce.

Betons. Dīķis, kura pamatā izmantots betons, vairumā gadījumu ir izgatavots ar vertikālām sienām. Dīķim ar betona pamatni nepieciešama drenāža, izolācija, kā arī pa perimetru apbērt ar smiltīm. Vispirms tiek sagatavots armatūras rāmis, pēc tam tiek uzstādītas veidnes un vairākos posmos tiek ieklāts betons. Pēc tam betons aptuveni mēneša garumā “iegūst” izturību.

Stingras polimēru struktūras. Mēs runājam par vannām, kas izgatavotas no polimēra vai gatavām formām, kuras iespējams iegādāties veikalos. Polimēru konstrukcija vienkārši tiek ierakta zemē. Bet šī tehnoloģija nav īpaši piemērota Latvijas klimatam, salu laikā konstrukcija var pārsprāgt.

turpinājums sekos

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Personīgais dīķis jeb par dīķiem savā dārzā

  Kāda veida augsne ir piemērota piemājas dīķim Vienkāršākais veids kur izveidot dīķi ir smilšmāla vai smilšaina augsne. Šādā gadījumā īpa...