trešdiena, 2018. gada 29. augusts

Kaut kas no ālantu dzīves (2. daļa)


Par iebarošanu ēsmu vajadzību makšķerējot ālantus domas dalās, vieni uzskata, ka to izmantot nevajag, jo zivis tāpat kāri ķer tiem piedāvāto ēsmu, bet otra copmaņu grupa uzskata, ka tomēr par iebarošanu ir jādomā. Manuprāt tomēr iebarot ir nepieciešams, it sevišķi, tā ir nepieciešama, kad par ēsmu esat izraudzījies tārpus, mīklas lodīti vai sautētas grūbas. Bieži vien vietās, kur ir iemesta iebarojamā ēsma koncentrējas citas karpu dzimtas zivis. Bet tas ir likumsakarīgi, tā kā iebarošanas ēsmu nepieciešamība lai paliek pašu copmaņu ziņā.
foto no https://zelenyjmir.ru

Iebarojamā ēsma vispirms piesaista raudu, vīķu un pliču uzmanību un tikai pēc neliela brīža šajā vietā ierodas arī ālanti. Esmu novērojis, ka ālanti pie iebarojamās ēsmas neuzkavējās tik ilgi kā piemēram brekši, bet “pielido”, neilgi uzkavējas un atgriežas savā slēptuvē. Šajā salīdzinoši īsajā laikā ālantu copes ir ļoti biežas un nereti vai uz katru metienu.
Mēneša otrajā pusē ālanti sāk kāri ķert arī ūdenī iekritušos kukaiņus. Šajā laikā interesants un efektīvs makšķerēšanas veids, izmantojot apaļo plastmasas pludiņu. Pie vienas no pludiņa austiņām tiek piesieta pamataukla kuras diametrs ir 0,20 – 0,25 mm, bet pie otras austiņas sienās pavadiņa, kuras diametrs attiecīgi ir 0,15 – 0,17 mm. Protams, pastāv arī otrs variants, kā piestiprināt auklu. Aukla jāizver cauri abām pludiņa cilpiņām. Stiprinās pludiņš ar gumijas aizturēm, bet pavadiņa netiek izmantota. Makšķeres garums atkarīgs no vietas apstākļiem, bet parasti neizraugos garāku par 4 metriem.
turpinājums sekos

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Personīgais dīķis jeb par dīķiem savā dārzā

  Kāda veida augsne ir piemērota piemājas dīķim Vienkāršākais veids kur izveidot dīķi ir smilšmāla vai smilšaina augsne. Šādā gadījumā īpa...