sestdiena, 2018. gada 15. septembris

Iepazīstieties cihlīdu un akvāriju karaļi – diskusi 5. turpinājums


Kādi mēdz būt diskusi?

Kā jau minēju, 1960. gadā doktors L. Šulcs veica revīziju Symphysodon dzimtas zivīm. No tā izriet, ka pastāv divi diskusu veidi īstais Symphysodon discus Heckel, 1840 un Symphysodon aeguifasciata, kurai ir trīs paveidi: zaļais Symphysodon aeguifasciata Pellegrin, 1903, zaļais Symphysodon aeguifasciata haraldi Schultz, 1960 un brūnais Symphysodon aeguifasciata axelrodi Schultz, 1960 diskusi.
Foto no aquass.ru (Symphysodon aeguifasciata)
1980. gada oktobra vidū Rio – Abakaksis tika noķerts jauns diskusu veids, ko doktors V. Buržē kā īstā diskusa paveidu Symphysodon discus willisschwartzi. Viņam ir arī komerc nosaukums “ananāsu diskus”.
Ar jaunu variāciju parādīšanos, kas ir noķertas dabā un izaudzēti akvārijā, tagad to ir vairāk nekā 30 dažādu eksemplāru, arvien vairāk klīst speciālistu runas par jaunu šīs dzimtas revīziju. Daļēji tiek piedāvāts šķirot pēc veidiem un paveidiem, jo viņi krustojas un dod jaunas krāsu formas.
turpinājums sekos 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Personīgais dīķis jeb par dīķiem savā dārzā

  Kāda veida augsne ir piemērota piemājas dīķim Vienkāršākais veids kur izveidot dīķi ir smilšmāla vai smilšaina augsne. Šādā gadījumā īpa...