piektdiena, 2018. gada 23. novembris

Akvārija mīti (2. daļa)


7. Sams palīdz tīrīt akvāriju
Principā vēl viens mīts, jā sami galvenokārt dzīvojas pa grunti, jā, sami apēd to, ko citas zivis neapēda. Dažas samu sugas palīdz tikt galā ar aļģēm, kas izveidojas uz akvārija sieniņām, augu lapām un citiem dekoriem. Tomēr jāatzīst, ka neviena no zivīm, pat sami neēd citu zivju izkārnījumus. Regulāras ūdens nomaiņas un grunts sifonēšana jāveic vien pašam akvāristam, pat neskatoties uz lielu daudzumu samu akvārijā.


6. Zooveikalā pārdevējs man teica, tātad tā ir taisnība
Liela daļa zooveikalu pārdevēji ir zinoši, ja viņiem interesē akvārija lietas, bet diemžēl ir sastopami arī nesagatavoti un nekompetenti tirgotāji, kas arī cenšas sniegt kādu padomu un maz zinošs akvārists dēļ šādiem tirgoņiem iebrauc vēl lielākās auzās. It kā jau loģiski būtu, ja jauns akvārists ienāk tuvējā zooveikalā, bet varbūt tomēr pašam pasēdēt pie datora un pameklēt informāciju. Laika gaitā šī informācija būs zelta vērta un tikai papildināsies.

Dažkārt apmeklējot vienu vai otru zooveikalu, redzu, ka pārdevējs ir lielisks tirgotājs, bet slikti zina akvārija lietas. Šādos gadījumos vēlos pajautāt: ”A tev pašam ir akvārijs?”. Bet nu lai šī tirgotāja sniegtā informācija lai paliek uz paša tirgotāja sirdsapziņas. Kvalificēti darbinieki vienmēr centīsies palīdzēt, nebūs neviena mīta no šī manis gatavotā materiāla.

8. Zivis nav īpaši gudras un tām ir īsa atmiņa
Iespējams, zivīm nav tik gara atmiņa kā cilvēkam, bet nav jau arī tik īsa, kā nereti iespējams lasīt internetā. Esmu lasījis, ka zivīm atmiņa ir 3 sekundes. Tas ir kārtējais mīts. Zivis taču ir ievērojušas cikos parasti tiek barotas. Piemēram, mani Tropheus bemba, pēc sievas teiktā sagaidītu koridorā, ja vien varētu. Kā viņas jūt, ka atnācis mājās kopējs un barotājs, patiesi nezinu, bet tas ir interesants fakts. Zivīm ir lieliska redze, droši vien ievērojāt, ka ja tuvojieties akvārijam, tad visas zivis cenšas pietuvoties Jums pēc iespējas tuvāk. Bieži vien ienākot istabā, visas zivis atrodas tuvējā stūrī. Tātad tām nav 3 sekunžu atmiņa.
Zinātnieki ir veikuši daudz eksperimentu, lai pārbaudītu zivju intelekta līmeni, un konstatēja, ka zivis bieži vien nav pietiekami novērtētas. Daži zinātnieki uzskata, ka zivis var atpazīt savu īpašnieku, un iespējams, tās skumst pēc viņa, kamēr saimnieks atrodas atvaļinājumā vai ilgstoši izbraucis.   
9. Gailīšus drīkst turēt glāzē ar augiem
Pilnīgas muļķības. Gailītis, gluži tāpat kā jebkura cita būtne vēlas izjust plašumu. Tiem vāzē vai glāzē esošie ūdensaugi ir pilnīgi vienaldzīgi, to galvenā barība ir kukaiņi un to kāpuri, akvārijā gailīšus drīkst barot ar specializētajām barībām un svaigiem vai saldētiem kukaiņiem. Brīvā dabā gailīši dzīvo un vairojas lēni tekošās upēs un rīsu plantācijās. Nelielās peļķēs tie dzīvo tikai sausuma laikā, tāpēc šo apgalvojumu, ka gailīši spēj ilgstoši labi justies šampanieša glāzē ir mīts.
Attiecībā uz augiem, kas it kā uztur ūdens tīrību, augi absorbē nitrātu daudzumu ūdenī, taču tas nepalīdzēs izdzīvot nabaga zivtiņai. Augi bloķēs zivju piekļuvi ūdens virsmai. Gailīši jeb cīņas zivis ir labirinta zivis, tas ir, tām ir īpašs orgāns, kas ļauj elpot atmosfēras gaisu. Ja zivtiņa nevar nokļūt līdz ūdens virsmai – viņi var aiziet bojā, proti, noslīgt.
Gailīši ievērojami labāk jutīsies, ja varēs brīvi peldēt un ēst tiem piemērotu barību. Ideāls akvārijs gailītim būtu 20 – 40 litri.
10. Zivis tas ir skumīgi
Protams, cik cilvēku tik domu un uzskatu, bet nosaukt zivis par garlaicīgām gan man neatveras mute. Man šķiet, ka tas ir mīts. Akvāristika ir hobijs, kas apvieno ļaudis ar līdzīgām interesēm, protams, visos mūsdienu piedāvājumos ir viegli apmaldīties, taču kad ir vēlme iedziļināties, tad akvāristika ir aizraujoša.
Daudzējādā ziņā akvārija pamatā ir jūsu personīgā pieredze un informācija kuru ieguvāt internetā, ne tikai zinātniski fakti. Pasaulē katru mēnesi tiek atklātas un radītas jaunas zivju sugas. Akvārijs un zivis ir ļoti interesanti.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Personīgais dīķis jeb par dīķiem savā dārzā

  Kāda veida augsne ir piemērota piemājas dīķim Vienkāršākais veids kur izveidot dīķi ir smilšmāla vai smilšaina augsne. Šādā gadījumā īpa...