piektdiena, 2018. gada 2. novembris

Mūžīgais mednieks – asaris (3. daļa)


Vasaras mēnešos asari jāmeklē vietās, kur ir nogrimušas siekstas, kā arī tās ir aizaugušas. Dienās, kad saule stipri karsē asari dodas uz  nedaudz vēsākām vietām, tie ir jāmeklē dziļumā. Ir novērots, kad vējš pūš uz krastu, tad arī asari labprāt uzturas krasta tuvumā, jo tas sanes asaru iecienīto barību, dažādus kukainīšus un sīkās ēsmas zivtiņas, kuras uzturas baros, jo tā vieglāk ir ieraudzīt plēsoņas un izvairīties no briesmām. No rītiem un vakaros šie bariņi pajūk, taču asari to labi zin, tādēļ rītausmās un vakara krēslās asari uzturas ēnainās vietās, krasta tuvumā.
Foto no mana arhīva

Sevišķi karstās dienās zivis attālinās no krasta, kur ūdens ir vēsāks un barība mazliet aktīvāka. Šeit dziļumā arī paši asari var paslēpties no saviem ienaidniekiem. Zivis ir izvietojušās lielā laukumā, tādēļ ir grūti atrodamas. Bet iestājoties vakaram asaru medības atsākas, jo mazās zivtiņas sekodamas planktonam, dodas tuvāk  krastam.
Mailītes un raudiņas glābdamās no medniekiem bieži vien izlec no ūdens, tādējādi norādīdamas vietas kur meklējami asari. Svešās un lielās ūdenskrātuvēs tieši tāpat makšķerniekam zivju atrašanās vietu nodod kaijas, kas rīko mazuļu medības, tātad asari ir kaut kur tuvumā.
Lieliska vieta kur meklēt lielos asarus ir upju grīvās. Asarim ne sevišķi tīk sāļais jūras ūdens, tādēļ viņš tālu neiepeld, bet šajās vietās ir atrodama lieliska barība. Seklumā asari ir meklējami no rītiem un vakaros, dienas vidū tie meklējami dziļākās vietās, kur ir daudz ūdensaugu.
turpinājums sekos

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Personīgais dīķis jeb par dīķiem savā dārzā

  Kāda veida augsne ir piemērota piemājas dīķim Vienkāršākais veids kur izveidot dīķi ir smilšmāla vai smilšaina augsne. Šādā gadījumā īpa...