piektdiena, 2019. gada 8. marts

Vēl mazliet par garnelēm (1. daļa)

Nu jau vairākus gadus vienā no maniem akvārijiem dzīvojas garneles (Neocaridina sp). Sākumā kļuvu par apmēram divu desmitu garneļu īpašnieku, kuras ievietoju 35 litru akvārijā. Nokļuvuši savās jaunajās mājās tie izklīda pa visu akvāriju un nesteidzīgi, ar savām ūsiņām un mazajām, veiklajām kājelēm pārbaudīja visu akvārija inventāru. Dažas garneles nesteidzīgi apsēda kāda augu lapu, citas mērķtiecīgi meklēja sev kādu ēdamvielu. Iemetu vienu granulu, pēc mirkļa vairākas garneles sarīkoja nelielu šovu, cīņā pēc barības. Jau apmēram pēc mēneša ievēroju, ka akvārijā ir divas garneļu mammas, kas nēsā zem astes ikriņus, pagāja apmēram divas nedēļas un nevarēju atrast grūsnās garneļu mammas, bet tā vietā ievēroju apmēram 10 – 15 apmēram 15 mm garas garnelītes, kas lēkāja no vienas augu lapas uz otru.  

Kas tad nepieciešams garneļu turēšanai akvārijā? Grūtību, manuprāt, nav nekādu. Akvārija tilpumam nav nekādas nozīmes, grunti var likt, bet var arī nelikt. Manuprāt, tomēr ir jāliek grunts, jo tad akvārijs pats labāk izskatās, galvenais, lai netiktu izmantota smilts, jo tad tā tikai pūs, citi izvēlas lielākus akmeņus, bet tie savukārt var sabojāt augu sakņu sistēmu, tāpēc tomēr iesaku izmantot 3 – 5 mm grunti.
turpinājums sekos

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Personīgais dīķis jeb par dīķiem savā dārzā

  Kāda veida augsne ir piemērota piemājas dīķim Vienkāršākais veids kur izveidot dīķi ir smilšmāla vai smilšaina augsne. Šādā gadījumā īpa...