ceturtdiena, 2019. gada 14. marts

Vēl mazliet par garnelēm (4. daļa)

Pavairošana  
Ja garneles jūtas labi, tās ļoti ātri akvārijā sāks vairoties, jau drīzumā pēc to ielaišanas akvārijā var redzēt grūsnas mātītes. Grūtniecības ilgums ir 30 – 45 diennaktis, jo tuvāk ir dzemdību brīdis, jo labāk mātītes vēderā ir redzamas nākamo garneļu acis, ja esat ievērojis, ka gandrīz visi ikriņi ir acīm ,tas nozīmē, ka jau drīzumā būs nārsts.
Foto no www.shrimpkeeping.com
Dzimuma atšķirības
Mātītes no tēviņiem atšķirt ir ļoti viegli. Mātītēm krāsa ir košāka, tās ir lielākas pēc izmēra un tām pie vēdera bruņas ir platākas, tā ir vieta kur grūsnas mātītes nēsā ikrus. Tēviņu krāsojums ir blāvāks, tie ir mazāki, bet vēderiņš tiem ir līdzens. Turot garneles ilgāku laiku dzimuma atšķirību noteiksiet bez lielām problēmām.
Daži ieteikumi un novērojumi:
1. Pārvadājot garneles ieteicams traukā vai maisiņā ielikt arī kādu garāku akvārija auga lapiņu, piemēram, elodejas, kabombas u.c., lai bezmugurkaulnieki varētu uz tā sēdēt.
2. Arī pārvadājot nav labi, ja ūdens temperatūra nokrīt zemāk par 20 ºC, atvedot uz jaunajām mājvietām arī garnelēm ir jāpierod pie ūdens sastāva un temperatūras, jāveic adaptācijas process, tāpat kā iegādājoties jaunu zivi.
3. Garneles ir visai jūtīgas pret skābekļa trūkuma akvārijā.
4. Šie bezmugurkaulnieki nebaidās no citiem attiecīga izmēra akvārija iemītniekiem un ceļu tiem negriezīs.
5. Akvārijam jābūt ar vāku vai vismaz ar pārklātam ar stiklu, jo garneles ir lieliski lēcēji un var izlēkt no akvārija.
6. Ja ir iekšējais filtrs, tad tā bundulis jāskalo uzmanīgi, jo bieži vien to kā slēptuvi izmanto arī mazās garnelītes.
7. Apetīte garnelēm ir lieliska, tās pārtiek no visdažādākās akvārija barības (pārslām, granulām, tabletēm), lieliski garšo tām arī applaucētas kāpostu labas, sīki motilīši, sakasīta saldēta zivs, liellopu sirds u.t.t galvenais lai būtu dažādība.
Tas ir interesanti
Kāds kuriozs, vedu garneles savam mazdēlam, saķēru apmēram 10 garneles, ieliku burciņā ar ūdeni, ieliku lapu, lai būtu uz kā sēdēt. Uzliku vāciņu, ar domu, lai garneles neizlec no akvārija. Kad jau bijām sagatavojušies doties prom, ieliku burciņu somā. Jau ejot pa kāpnēm domāju, a ko man somas dibens mitrs, bet nepievērsu tam nekādu uzmanību, vēlāk sapratu, kas par vainu, vāciņu uzliku, bet nepievilku un ūdens vienkārši iztecēja. Tā nu garneles minūtes 30 atradās traukā bez ūdens, bet par cik vedu arī citas zivis, tad garnelēm ūdeni paņēmu no tiem maisiņiem. Galamērķi sasniedza visi ceļotāji. Tā, lūk...
 beigas

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Personīgais dīķis jeb par dīķiem savā dārzā

  Kāda veida augsne ir piemērota piemājas dīķim Vienkāršākais veids kur izveidot dīķi ir smilšmāla vai smilšaina augsne. Šādā gadījumā īpa...