trešdiena, 2019. gada 13. marts

Vēl mazliet par garnelēm (3. daļa)

Garneles ir interesantas un vienkārši turami zemūdens bezmugurkaulnieki, kas sadzīvo ar miermīlīgām zivīm, piemēram, šo rindu autoram garneles ilgstoši dzīvo un veiksmīgi vairojas kaimiņos dzīvojot ar Acanthophthalmus kuhlii un Pangio anguillaris. Vakarā, kad notiek barošana, tad vispirms uz barību salec garneles, bet kad savu kautrību atstāj malā arī čūskveidīgās zivis un peld uz vakariņām, bet garnelēm nākas celties „spārnos” un meklēt citu barību, parasti kādu aļģi.
Mazāk pieredzējušiem akvāristiem noteikti iesaku sākt ar garnelēm, kurām ir visai interesants nosaukums sarkanais ķirsis, noteikti jāpiezīmē, ka šīs ir arī populārākās garneles, to latīniskais nosaukums Neocaridina Heteropoda var. Red. Daudzi akvāristi, kurus ieinteresēja garneļu dzīve, iet tālāk un meklē sev jaunus sekošanas objektus, kuri prasa jau speciālus turēšanas apstākļus. 
Interesants fakts
Sarkanie ķirši ir radušies selekcijas rezultātā, lai iegūtu sarkano krāsu ir veikts liels darbs krustojot košākās savvaļas garneles. Diemžēl kolekcionāra vārds, kuram teikt paldies par ieguldītos darbu nav zināms.
Ūdens parametri
Šīs garneles nav prasīgas pret tā parametriem, tās iespējams turēt pH 6,0 – 8,0, ūdens temperatūra drīkst svārstīties 23 – 28, obligāti akvārijā jābūt augiem vai nelieliem akmeņiem uz kuriem garneles varētu nolaisties un atpūsties. Domāju, ka akvāristiem jāzina, ka šīs garneles iespējams turēt jebkurā saldūdens akvārijā, kurā nav plēsīgu zivju.
Barošana
Barošana ir tikpat vienkārša kā to turēšana. Tās ar lielāko prieku ēdīs plaucētas salātu lapas, ēdīs aļģes un citus gardumus, kuras barojot zivtiņas tās ir neapēdušas. Tieši barošanas laikā, redzamas gandrīz visas garneles, kuras uzskatījušas par vajadzīgu ierasties barošanas vietā. Parasti tieši barošanas laikā var redzēt mātītes, kuras zem astes nēsā ikriņus. Ja garneles ir aktīvas un rīko šovus pēc barības, tas nozīmē, ka garneļu kolonija jūtas lieliski un to dzīvē viss rit apmierinoši.
Barošana jāveic ne biežāk kā reizi dienā, barības nedrīkst būt daudz, jo savādāk tās pieradīs, ka tie patstāvīgi tiek piebarotas un pārstās strādāt, lasi likvidēt aļģes. Tāpat neapēstā barība bojās akvārijā ūdeni. Ieteicams izlaist kādu no barošanas reizēm.
Turpinājums sekos

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Personīgais dīķis jeb par dīķiem savā dārzā

  Kāda veida augsne ir piemērota piemājas dīķim Vienkāršākais veids kur izveidot dīķi ir smilšmāla vai smilšaina augsne. Šādā gadījumā īpa...