otrdiena, 2019. gada 2. aprīlis

Šis un tas par vimbām (3. daļa)



Kāds vīrs no Kurzemes puses, pieredzējis makšķernieks, stāstīja, ka šādi vimbu baru vienuviet noturējis pat divas dienas. Abās dienās viņa lomā bijušas tikai vimbas. Šeit nākas atgādināt, ka diennaktī makšķernieks drīkst paturēt tikai piecus šīs sugas īpatņus, kas ir sasnieguši 29 cm garumu. Diemžēl pieredzējušā makšķernieka stāstījums izklausījās lielīgs nevis pamācošs, jo arī uz viņu attiecās LR makšķerēšanas noteikumi. Kad es šim kungam aizrādīju, viņš apvainojās, “ka ola māca vistu” un sarunu par vimbām pārtrauca.

Bez iebarošanas ēsmas tikt pie skaistiem lomiem ir visnotaļ pagrūti. Jāraugās, lai pludiņš un ēsma peldētu pāri vietai, kur tika iebarots.

Sametot iebarojamo ēsmu no sākuma tai tuvojas raudas, ruduļi u. c. baltās zivis, kuras uzturās straumē. Pateicoties šo zivju aktivitātēm, viņas piesaista arī vimbas, kas pavasarī ir galvenās makšķerējamās zivis.
turpinājums sekos

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Personīgais dīķis jeb par dīķiem savā dārzā

  Kāda veida augsne ir piemērota piemājas dīķim Vienkāršākais veids kur izveidot dīķi ir smilšmāla vai smilšaina augsne. Šādā gadījumā īpa...