pirmdiena, 2018. gada 17. septembris

Iepazīstieties cihlīdu un akvāriju karaļi – diskusi 6. turpinājums


Diskusu turēšana.
Akvārijam diskusu turēšanai jābūt ietilpīgam un augstam. Jānovieto tas mierīgā vietā tā, lai naktī to neapspīdētu ielu un automašīnu lukturi. Nekādā gadījumā nedrīkst pie akvārija trokšņot, tādējādi izbiedējot zivis. Diskusi jau no dabas ir ļoti bailīgi, viss zivju bariņš krīt panikā. Interesanti, ka cilvēkam kas  patstāvīgi baro, tīra akvāriju un veic daļēju ūdens nomaiņu tajā, zivis kļūst ļoti uzticīgas.
Foto no https://covesia.com

Ja gribat redzēt zivis veselas un priecīgas, tad jāuztur patstāvīga ūdens temperatūra 30 + - 1°C. Diskusi ir siltumu uzturošas zivis, kas viegli var panest temperatūras paaugstināšanu līdz + 34, protams, ja darbojas ūdens airācija. Zivju krāsa ievērojami variē, atkarībā no ūdens ķīmiskā sastāva, gaismas, barošanas un personiskās aktivitātes.
Lielā akvārijā (300 l) nepieciešams tikai uzturēt tīrību, nelielā (100 l) katru dienu nepieciešama ūdens nomaiņa 10 %.
Diskusu turēšanai tiek izmantoti divu tipu akvāriji: higēniskais un estētiskais.
Higēniskais akvārijs – akvārijs bez grunts, viņā ir tikai viens ūdensaugs, kas ir iestādīts podiņā, citu podiņu nepieciešams noguldīt, lai izveidotu patversmi. Tālākajos stūros ievieto lielus porolona filtrus. Jābūt vājam apgaismojumam. Katru vakaru nepieciešams novākt zivju ekskrementus un neapēstās barības pārpalikumus. Nosūkto ūdeni noteikti jāatjauno ar jaunu.
Estētiskais akvārijs – liela ūdenskrātuve ar spilgtu apgaismojumu un augiem, kas iestādīti gruntī. Kā paslēptuves šajā akvārijā izmanto siekstas. Šis akvārijs nemaz nav līdzīgs dabīgam biotipam, bet tas netraucē, lai diskusiem būtu lieliskas krāsas.
Foto no http://discusfishtypes.blogspot.com

Tiesa gan, ir kāda problēma, augu izvēle. Ne jau visi ūdensaugi ir spējīgi ilgstoši uzturēties augstā ūdens temperatūrā, tāpēc akvāristi ir atraduši kompromisu, viņi zivis tur 28°C. Augiem šāda ūdens temperatūra vēl noder, bet diskusiem šī ir zema temperatūra, jāraugās, lai zivis neaizietu bojā.
turpinājums sekos

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Personīgais dīķis jeb par dīķiem savā dārzā

  Kāda veida augsne ir piemērota piemājas dīķim Vienkāršākais veids kur izveidot dīķi ir smilšmāla vai smilšaina augsne. Šādā gadījumā īpa...