sestdiena, 2018. gada 3. novembris

Mūžīgais mednieks – asaris (4. daļa, nobeigums)


Iestājies ir lapkritis, kad lapas sakritušas ūdenī, asari pametuši savus vasaras mājokļus tagad ir meklējami dziļumos. Šeit ūdens ir mazliet siltāks, jo vēsums nāk no tā augšējiem slāņiem. Bieži vien rudens cope ir daudz rezultatīvāka par vasaras, jo asari koncentrējas un uzturas nelielā zemūdens teritorijā. Pa vasaru asari ir labi uzbarojušies.
Foto no mana arhīva

Rudeņos tāpat ieteicams doties asaru medībās patstāvīgos laika apstākļos. Asari nav pārlieku jūtīgi pret vējiem, bet rudeņos ir nedaudz savādāk. Stiprais vējš saduļķo ūdeni, tādēļ nav ieteicams makšķerēt stiprā vējā, tāpat nebūs panākumu vēl dažas dienas pēc ūdens “nomierināšanās“. Panākumus iespaido arī stiprais lietus, it sevišķi ezeros, kur ietek duļķainais lietus ūdens no strautiem. Vajadzētu nogaidīt dažas dienas līdz ūdens nomierināsies. Siltajās dienās, tā saucamajā atvasarā asari ir ļoti aktīvi, kad panākumus iespējams gūt to vasaras mājvietās.
Ļoti labus panākumus var gūt arī upju grīvās, jo zivis dodas pret straumi uz savām ziemas mājvietām. Lai iestājoties pavasarim tie varētu iznārstot un doties atpakaļ uz jūru. Šādas “ceļojošās” zivis bieži vien sasniedz iespaidīgus izmērus. Jūras līcī viņas pārvietojas lielā ūdens teritorijā, bet savos ziemas mājokļos, tās ir koncentrējušās nelielā teritorijā.
Rudenī, kad dienas ir kļuvušas īsas, labākais copes laiks ir pēcpusdienā, jo no rītiem asari ir mazaktīvi.
Jebkurā gadījumā dodoties uz copi paraugieties ko rāda barometrs. Augsts atmosfēras spiediens, patstāvīgi laika apstākļi – ir garantija veiksmīgai copei.



Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Personīgais dīķis jeb par dīķiem savā dārzā

  Kāda veida augsne ir piemērota piemājas dīķim Vienkāršākais veids kur izveidot dīķi ir smilšmāla vai smilšaina augsne. Šādā gadījumā īpa...