ceturtdiena, 2018. gada 13. decembris

Garneles, kas filtrē ūdeni (1. daļa)


Ļoti interesanta garnele, kurai ir vairāki nosaukumi, piemēram, Āzijas filtrētājgarnele (Asian Filter Shrimp), bambusa garnele (Bamboo Shrimp), taču īstais latīniskais nosaukums ir (Atyopsis moluccensis). Tās nosaukums filtrētājgarnele ir radies no tā, kā lielāko dienas laiku tā sēž atklātā vietā uz kāda no augu lapām vai siekstas un filtrē sev ēdienu. Novērot šīs garneles uzvedību ir ļoti interesanti un aizraujoši. 

Pēc savas uzvedības šīs garneles ir miermīlīgas, bet, ja tā kaut kas akvārijā nepatīk un tās nejūtas komfortabli, tad tās visu laiku centīsies slēpties un izskatīsies slimīgas.
Šīs filtrētājgarneles var būt gan sarkanas, gan brūnas, gan arī tās ķermeni iespējams rotāt abas šīs krāsas. Klīst runas, ka garneļu krāsa ir noteicējs to veselības stāvoklim, jo košāka garnele, jo tā ir veselāka. Domāju, ka šādam uzskats nav pareizs, drīzāk filtrētājgarneles savu krāsu mainu atkarībā no apkārtējās vides, piemēram, ja garnele atrodas ūdens virsējos slāņos, tad tai vieglāk nomaskēties no agresīviem kaimiņiem, ja tā ir brūnā krāsā. Interesanti, ka mātītes maina krāsu, kad ir gatavas nārstam, bet katram akvāristam, kurš kaut reizi ir turējis šīs interesantās garneles, iespējams, ir savs viedoklis.
Šim garneļu veidam svarīgi ir sēdēt straumē, ko rada filtrs, tāpēc ieteicams pie filtra izplūdes pielikt kādu siekstu, akmeni vai kādu citu priekšmetu, kas noderīgs būtu pēc dizaina. Ja šai garnelei nebūs iespējams „apsēsties” pie filtra izplūdes, tad tā meklēs citu iespēju nokļūt ūdens straumē, ir dzirdēti gadījumi, kad šīs caur filtra caurulītēm ielien pašā filtrā, ir bijuši gadījumi, kad garnelēm vienkārši nepatīk akvārijs un tās cenšas pamest to. Šīs garneles neēdīs to, ko iespējams atrast uz grunts, tām jārada tādi apstākļi, pie kādiem tās ir pieradušas, tāpēc, ja redzēsiet, ka garnele ir izrāpusies no akvārija, vai ļoti bieži mīt tikai augšējos slānos, tas nozīmē, ka jāceļ trauksme, jo garnelei kaut kas nepatīk.

 


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Personīgais dīķis jeb par dīķiem savā dārzā

  Kāda veida augsne ir piemērota piemājas dīķim Vienkāršākais veids kur izveidot dīķi ir smilšmāla vai smilšaina augsne. Šādā gadījumā īpa...